Uber Taxi cenník a kalkulátor na odhad ceny UberX v Bratislave a na Slovensku

Nepochybne najväčšou výhodou Uberu je jeho nízka cena, hlavne pri službe UberX, ktorá začína už na €0,39 za 1 prejdený kilometer. Cena je nízka hlavne preto, že vás nevezie licencovaný vodič profesionál, ale bežný človek, ktorý si jazdením pre Uber väčšinou iba privyrába. Kompletný cenník a porovnanie s cenami bežných taxi nájdete v tabuľke nižšie:

 UberXLiftagoBežné taxi
Cena za 1 kilometer€0.39€0.70€0.80
Cena za 1 minútu€0.07€0.00€0.00
Nástupná sadzba€1.20€1.30€1.50
Minimálne cestovné€2.00€3.00€3.90
Z letiska do centra€7.00€8.00€10.00

Minimálne cestovné je iba €2,00, Uber je teda ideálny aj na menšie presuny po meste. Na dlhšie trasy (napríklad mimo Bratislavu) však odporúčame zvoliť Liftago, pri ktorom si vodiči neúčtujú cenu za každú minútu.

Uber Taxi kalkulátor na odhad ceny jazdy

Prostredníctvom nášho kalkulátoru si taktiež jednoducho môžete spočítať odhadovanú cenu jazdy. Vyberte typ vozidla (UberX, UberSelect, UberBlack alebo bežné taxi), zadajte miesto nástupu a cieľovú destináciu a kliknite na tlačidlo „SPOČÍTAŤ“.

Berte prosím na vedomie, že vypočítané ceny sú iba orientačné a v skutočnosti sa môžu líšiť. Vyskúšať môžete aj oficiálny Uber kalkulátor. Viac informácií o jednotlivých službách Uber sa dozviete na stránke 3 rozdiely medzi UberX, UberSelect a UberBlack.

JAZDA ZADARMO A nezabudnite, pokiaľ ste Uberom ešte nešli, zadajte náš promo kód „SVKFREE“ a získajte jazdu zadarmo. Kód je platný na prvé jazdy na území Slovenska.

Odhad ceny pomocou Uber aplikácie

Cenu si môžete jednoducho nechať odhadnúť aj pomocou Uber aplikácie, a to ešte pred objednaním vozidla. Stačí zadať miesto vyzdvihnutia a cieľovú destináciu a potiahnutím vysunúť spodné menu. Objaví sa detailná informácia o vozidle (príjazd, veľkosť) a odhadovaná cena jazdy.

Odhad ceny UberPOP (UberX) a UberBlack pomocou mobilnej aplikácie
Odhad ceny UberX v Bratislave pomocou mobilnej aplikácie

Na obrázku vyššie napríklad vidíte odhadovanú cenu za cestu z Divadla Nová scéna na Bratislavský hrad.

Prepitné pre vodiča

Ďalšou príjemnou výhodou jazdy s Uberom je absencia prepitného. Samotná aplikácia možnosť neponúka a ani vodiči žiadne prepitné neočakávajú. Pokiaľ ste však boli s jazdou a vodičom spokojní, odporúčame sa odvďačiť prepitným v hotovosti. Vodičovi to urobí veľkú radosť, ale je to iba na vás.

3 thoughts on “Uber Taxi cenník a kalkulátor na odhad ceny UberX v Bratislave a na Slovensku

  1. Dobry den chceli bi sme poprosit o taxik od Vasej taxi spolocnosti .Isli bi sme prvy krat taxikom tal nemame nejake skusenosti .Taxik potrebujeme na zajtra o07:30 hod s mlynskych niv do mlynskej doliny Stv.Dakujem pekne Iroova

Leave a Comment