Liftago má nového investora a chce sa expandovať za hranice

Liftago je jedným z hlavných konkurentov Uberu na slovenskom a českom trhu, pričom v iných krajinách zatiaľ svoje služby neposkytuje. Avšak, po príchode nového investora do tejto spoločnosti sa všetko môže zmeniť.

Liftago

Liftago funguje trochu inak, ako napríklad Uber a iné podobné platformy. Zákazníci si môžu na základe ceny, vozidla a užívateľských hodnotení vyberať konkrétneho vodiča, ktorý pre nich príde a odvezie ich. Tým vytvára Liftago konkurenčné prostredie medzi vodičmi a zároveň dáva pasažierom možnosť voľby.

Zároveň sa táto platforma odlišuje aj tým, že na strane vodičov ju môžu používať iba profesionálni taxikári, ktorí disponujú všetkými potrebnými osvedčeniami, dokladmi a poisteniami. Aj preto sa Liftago úspešne vyhýba problémom s povoleniami, s ktorými musí Uber pravidelne bojovať.

Nová investícia

Liftago zatiaľ funguje iba na slovenskom a českom trhu, konkrétne v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave. To sa však môže zmeniť vďaka novej investícii vo výške niekoľko desiatok miliónov českých korún. Zatiaľ nie je isté, do ktorých krajín sa Liftago rozhodne expandovať, no dá sa očakávať, že dôjde k rozšíreniu do zahraničia.

Okrem toho sa Liftago chystá rozširovať svoje pôsobenie na domácom (českom a slovenskom) trhu, pričom je kladený dôraz na firemných zákazníkov, u ktorých je táto platforma stále viac a viac obľúbená.

„Liftago za dobu svojho fungovania dokázalo, že je na trhu veľmi dôležitým hráčom. Veľký potenciál vidím hlavne v rastu firemnej klientely, kde Liftago obsluhuje viac ako 500 firiem. Veľmi dôležitý pre nás bude taktiež podarený vstup na zahraničné trhy,“ vyjadril sa k investícii nový investor Michal Mička.

Aká je budúcnosť Liftaga?

Liftago sa vďaka spokojnosti vodičov aj pasažierov stáva stále obľúbenejšou a obľúbenejšou platformou. Doposiaľ si mobilnú aplikáciu stiahlo viac ako pol milióna zákazníkov, pričom okrem samotných obyvateľov Prahy, Brna, Ostravy a Bratislavy začína byť obľúbená aj medzi turistami. Expanzia do zahraničia má, samozrejme, potenciál tieto čísla niekoľkonásobne navýšiť.

Leave a Comment