Uber po dlhom čase konečne našiel nového šéfa

Ako sme už informovali v predchádzajúcich článkoch, Uber v posledných mesiacov fungoval bez CEO, pretože spoluzakladateľ a hlavná tvár spoločnosti, Travis Kalanick, túto pozíciu počas obdobia plného škandálov a tlaku zo stranu médií opustil. Po mesiacoch bez jasného vedenia sa však nový CEO konečne našiel, a je ním bývalý riaditeľ internetovej cestovnej agentúry Expedia, Dara Khosrowshahi.

Dara Khosrowshahi

Dara Khosrowshahi je iránsko-amerického pôvodu. Do USA prišiel s rodičmi ako 9-ročný v roku 1978, po iránskej revolúcii. Vyrastal v meste Tarrytown v americkom štáte New York, získal inžiniersky titul na univerzite Brown a pracoval vo viacerých spoločnostiach na operatívnych a strategických pozíciách.

V roku 2005 sa stal výkonným riaditeľom spoločnosti Expedia, ktorá sa venuje poskytovaniu online služieb v oblasti cestovného ruchu a prevádzkuje mnoho známych internetových stránok zameraných na cestovanie. Počas 12 rokov jeho vedenia sa mu podarilo spoločnosť dostať na veľmi silnú pozíciu, ktorú v súčasnosti na trhu cestovného ruchu zastáva.

Nový CEO je pre Uber dobrým znamením

Od odchodu Travisa Kalanicka a mnohých ďalších vedúcich pracovníkov sa Uber zmieta v problémoch. Zamestnancom chýba vedenie, kvôli čomu klesá pracovná morálka a spoločnosť nefunguje tak, ako by mohla.

Dôkazom tejto skutočnosti môže byť aj to, že Uberu sa zo siedmich rokov fungovania zatiaľ ani jeden nepodarilo ukončiť v zisku. Uber je veľmi zaujímavou spoločnosťou, ktorá mení spôsob, akým sa prepravujeme, no aj napriek tomu sa mu zatiaľ nepodarilo dostať do zelených čísel.

Hlasovanie rady spoločnosti Uber bolo jednoznačné

29. augusta bol všetkým zamestnancom doručený e-mail, v ktorom sa o novom CEO dozvedeli. Vedenie spoločnosti verí, že práve Dara Khosrowshahi je ten správny človek, ktorý Uber povedie do budúcnosti spojenej s budovaním produktov na svetovej úrovni, pretváraním miest a pridávaním hodnoty do životov vodičov a pasažierov po celom svete. Dara do novej pozície nastúpil 30. augusta a v súčasnosti už je „šéfom“ spoločnosti Uber.

Leave a Comment