Uber už môžete jednoducho objednať aj pre niekoho iného

Ak chcete objednať jazdu prostredníctvom služby Uber pre niekoho iného, kto túto službu nepoužíva, teraz to môžete urobiť naozaj elegantne a jednoducho. Odvoz ste mohli pre tretiu osobu objednať aj predtým, no vďaka novej zmene je celý proces jednoduchší a praktickejší.

Čo sa teda zmenilo?

Ako objednať jazdu pre niekoho iného

Celý proces je zjednodušený a využíva kontaktné informácie v adresári vášho telefónu:

  1. Začnite ako pri klasickom objednaní jazdy, no adresy, na ktorej má vodič vyzdvihnúť pasažiera, zadajte adresu osoby, pre ktorú chcete objednať odvoz.
  2. Pri zadaní inej adresy, ako je tá vaša aktuálna, sa vás aplikácia spýta, pre koho je jazda určená. Takto môžete jednoducho zvoliť kohokoľvek z vašich kontaktov.
  3. Klasicky zadajte cieľovú destináciu a odošlite požiadavku na jazdu.
  4. Aplikácia použije kontaktné informácie z vášho adresára a odošle vodičovi číslo na pasažiera, aby ho mohol v prípade potreby kontaktovať. Vodič číslo na pasažiera priamo nevidí, no môže ho kontaktovať.
  5. Rovnako aj pasažier dostane do správy meno vodiča, kontaktné informácie, informácie o vozidle a odkaz na stránku, ktorá mu umožní sledovať pozíciu vozidla na mape. Okrem toho bude v správe uvedené, kto jazdu objednal a kto za ňu teda aj platí.

Jazda je zaplatená prostredníctvom vášho účtu Uber, takže pasažier, pre ktorého jazdu objednáte, sa naozaj iba odvezie a nebude musieť prakticky nič riešiť.

Prečo sa Uber rozhodol zaviesť túto zmenu?

Podľa vedenia spoločnosti je táto zmena určená najmä na pomoc starším ľuďom, ktorí by radi ostali mobilní, no nezvládajú používanie mobilných telefónov a aplikácií ako Uber. Práve týmto ľuďom teraz môžu jazdu Uberom objednať blízki a rodinní príslušníci, vďaka čomu získa táto služba viac potenciálnych zákazníkov.

Leave a Comment