UberAIR – Uber bude v budúcnosti aj lietať

Rozdiel medzi cestnou a leteckou dopravou je zatiaľ veľmi výrazný. Zatiaľ čo autom sa môže odviesť každý prakticky kdekoľvek, s lietadlami je to náročnejšie. Avšak, aj to sa môže v relatívnej blízkej budúcnosti zmeniť. Uber totižto pracuje na rozvoji svojej pripravovanej služby UberAIR.

Prvé mesto s UberAIR bude Los Angeles

Kalifornská metropola Los Angeles je známa svojimi problémami s dopravou. Cesty sú preplnené autami, a ľudia sú už prakticky zvyknutí na neustále zápchy a dlhé hodiny strávené v autách. Možno aj práve preto bude Los Angeles prvým mestom, v ktorom bude nová služby UberAIR dostupná, keďže rozšírenie leteckej dopravy na krátke vzdialenosti by mohlo cesty aspoň do určitej miery odľahčiť.

Skúšobná prevádzka v Los Angeles je naplánovaná už na rok 2020. O 3 roky neskôr, teda v roku 2023, by mala byť služba UberAIR rozšírená aj do ďalších miest. Najmä od začiatku pôjde spravidla o svetové metropoly a najľudnatejšie mestá sveta.

Už v súčasnosti Uber vlastní 20 strategicky rozmiestnených nehnuteľností v Los Angeles, ktoré by mali slúžiť okrem iného ako pristávacie plochy pre lietadlá služby UberAIR.

Rýchle, tiché a moderné lietadlá

Lietadlá, ktoré sa chystá Uber na leteckú dopravu používať, sú samozrejme nesmierne moderné a technologicky vyspelé. Tieto elektrické lietadlá sú schopné vzlietať a pristávať vertikálne, podobne ako vrtuľníky. V porovnaní s nimi sú však tichšie, ekologickejšie, bezpečnejšie a lacnejšie. Jedno lietadlo dokáže naraz prepraviť až 4 pasažierov.

Tieto lietadlá sú schopné dosahovať rýchlosti až 300 kilometrov za hodinu, vďaka čomu bude preprava nimi veľmi rýchla a pohodlná. Zo začiatku bude služba UberAIR zrejme drahšia ako preprava autom no nie príliš. Avšak, Uber zastáva názor, že v budúcnosti sa budú náklady znižovať, a letecká preprava UberAIR by mohla dokonca byť lacnejšia ako klasická cestná preprava službou Uber.

UberAIR video

Ak si chcete utvoriť bližšiu predstavu o tom, ako by používanie služby UberAIR mohlo vyzerať, pozrite si nasledujúce propagačné video spoločnosti Uber.

Leave a Comment