V Bratislave sa už môžete odviezť aj luxusnými autami s UberSELECT

Uber ponúka vo všeobecnosti 3 úrovne služieb: UberX, UberSELECT a UberBLACK. V Bratislave bola doposiaľ dostupná iba základná služba UberX, no kvôli vysokému dopytu bola v hlavnom meste Slovenska sprístupnená aj luxusnejšia služba UberSELECT.

Aký je medzi týmito službami rozdiel a čo nové UberSELECT do Bratislavy prináša?

Kvalitnejší vodiči a luxusnejšie vozidlá

Služba UberSELECT je typická vyššími požiadavkami na kvalitu vodiča, ako aj typ vozidla, v ktorom sa ako zákazníci budete viezť.

Túto službu môžu poskytovať iba kvalitnejší a skúsenejší vodiči. Úroveň vodiča je vyhodnocovaná na základe užívateľských recenzií ľudí, ktorých už viezol.

Zároveň je poskytovanie služby UberSELECT umožňované iba vodičom s autami, v ktorých budú mať pasažieri viac priestoru a vyššiu úroveň pohodlia. Do tejto kategórie spadajú automobily ako Škoda Superb, Audi, Mercedes, BMW, Jeep či Range Rover. Po novom sa v Bratislave budete dokonca môcť odviezť na Tesle Model S.

K zavedeniu novej služby sa vyjadril aj generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku Tomáš Peťovský: „V Bratislave je po službách Uber obrovský dopyt. Dostávame mnoho správ o tom, že obyvatelia Bratislavy by tiež chceli mať možnosť objednať si aj luxusnejší odvoz. Vždy sa snažíme prispôsobovať naše služby tomu, čo ľudia chcú a poskytnúť im viac možností výberu, preto sme sa rozhodli spustiť službu UberSELECT.

UberSELECT je teda určený ľuďom, ktorí vyžadujú vyššiu úroveň služieb a preferujú luxusnejšie vozidlá, pričom za tieto benefity si sú ochotní trochu priplatiť.

Vyššia cena služieb

Je samozrejme, že kvalitnejšie služby a luxusnejšie vozidlá sú spojené aj s vyššou cenou za dopravu.

Pri UberSELECT je nástupná sadzba 1,2 eur, za kilometer jazdy zaplatíte 0,45 eur a minimálne celkové jazdné sú 3 eurá. Pre porovnanie, UberX začína na rovnakej nástupnej sadzbe, no cena za kilometer je iba 0,39 eur a minimálne jazdné je na úrovni 2 eur.

Cena za UberSELECT je teda mierne vyššia, no stále je v porovnaní s klasickými taxislužbami veľmi zaujímavá.

Rozdiel za konkrétnu jazdu medzi UberX, UberSELECT a ďalšími službami si môžete sami vypočítať pomocou Uber kalkulačky.

UberBLACK v Bratislave stále chýba

Najvyššia úroveň služieb UberBLACK nie je stále v Bratislave dostupná. Zatiaľ si teda na Slovensku budeme musieť vystačiť s novou službou UberSELECT. Rozdiely medzi jednotlivými úrovňami služieb Uber si môžete prečítať v samostatnom článku.

Leave a Comment